Tarihi Filmler

Yeni Eklenenler En Çok İzlenenler En Çok Yorumlananlar

Son Kral

6.3 /10 İmdb Puanı: 6.3 /10

1.83K izlenme
0 Yorumlar

1100'lü yıllarda geçen biyografi ve tarih filmi olan yapımın konusu şöyle; Krallık zor bir dönemden geçiyordur ve halk parasızlık içerisindedir. Buna bir türlü çözüm bulamayan krallık iç savaş ile daha da karışır. Halk birbirine girmiş ve 2'ye ayrılmıştır. Saray'a gelen bir grup halk Krala sadakatini gösterdikten sonra Kral, savaşçılarını toplayarak savaşa gitmelerini söyler. Yapılacak tek şey ortalığı karıştıranları yok etmek ve onları ülkeden temizlemektir. Bu savaş ise iki asker ve bir çocuğun zekası ile kazanılacaktır.

Yalan Labirenti

29 Ocak 2016 /10 İmdb Puanı: 29 Ocak 2016 /10

2.28K izlenme
0 Yorumlar

Bir tarihi film daha beyaz perdedeki yerini alıyor. Filmin konusu şöyle; 1950'li yıllarının sonudur ve Almanya'da Cumhuriyet kurulmuştur. Büyük bir savaştan çıkan Almanya, yeni hayatına adım atmıştır. Peki savaşta olan Naziler, işkence gören insanlar, ölen insanlar ve kamplarda tutsak tutulan insanlara ne olmuştur? Halk bir kaç yıl önce çektiği acıları çoktan unutmuş ve kendi halinde düşüncesizce yaşamaya çoktan başlamıştır. İçlerinden biri olan genç bir adam bu soruların cevabını bulmak için harekete geçer ve insanlar bu toz pembe rüyadan uyandırmaya çalışır. Fakat bu iş onun başına bela açacaktır çünkü onun bu yaptığını istemeyen bazı kişiler vardır.

Zor Saatler – The Finest Hours

29 Ocak 2016 /10 İmdb Puanı: 29 Ocak 2016 /10

4.64K izlenme
0 Yorumlar

ABD yapımı tarihi bir film sizlerle. 1950'li yıllarda yaşanan bir deniz faciasının konu alındığı filmin konusu şöyle; sahil güvenlik tarihinin en büyük kurtarma operasyonu olan olayı anlatan yapımda, petrol dolu bir yük gemisi çıkan şiddetli fırtınada parçalanmaya başlar. Hemen yardım isteyen gemide bulunan 30 kişi sahil güvenlik ekibine ulaşır. Ama büyük bir yardım için bir süre beklemeleri gerekmektedir diğer yandan da bu kadar vakitleri yoktur. Küçük bir tekne ile yola çıkan sahil güvenlik ekibi şiddetli fırtınada ölmeyi göze alarak onları kurtarmaya karar verir. Küçük bir tekne ile dev gemide mahsur kalan 30 kişiyi kurtarmaya giden sahil güvenlik ekibinin yaşanmış hikayesi karşınıza geliyor. O küçük tekne ile siz olsanız gidermiydiniz?

Deep Web Real Aliens 2015

9.9 /10 İmdb Puanı: 9.9 /10

19.63K izlenme
0 Yorumlar

Uzaylılar gerçekten var mı? İnternetin karanlık yüzü deep webte bulunan 51. Bölge, Nasa, Mars videoları ne kadar gerçek. Son zamanların en çok tartışılan konularından biri olan ve kitaplarda ve filmlerde gösterilen komplo teorileri ne kadar gerçek. İnternete her bu çeşit yeni bir video düşüyor çoğu ise gerçekçiliği korumakla beraber sahte olduğu bile ispatlanamıyor. Geçmiş yıllara ail UFO ve Uzaylı videoları arşivlerden gizli bir şekilde çıkarak internet üzerinden yayılmaya devam ediyor. Bazı gerçekler ise Mısır piramitlerinde bulunan duvarlara çizilmiş UFO ve Uzaylı resimleri bu resimleri 1000'lerce yıl öncesine ait olması evren yalnız olmadığımızı kanıtlıyor gibi. Ve diğer kanıt ise NASA'nın Mars'tan topladığı bilgiler ve fotoğraflar. Rusya bir süre önce yaptığı açıklamada NASA, Mars'ta canlı ve hayat olduğunu saklıyor biz bunu biliyoruz ve önce NASA'nın açıklamasını bekliyoruz demesi dünya çapında geniş yer bulmuştu. Bu teorileri araştıran ve iyi sonuçlar elde eden youtube fenomeni "Ruhi Çenet" videoları ve araştırmaları ile dikkat çekiyor. Deep Web, Real Aliens, Real UFO, Area 51, Mars videoları.

Yüzündeki Sır

10 Temmuz 2015 /10 İmdb Puanı: 10 Temmuz 2015 /10

1.76K izlenme
0 Yorumlar

Oldukça farklı bir hayatı geçmiş zamanlardan bu güne uzatan yüzündeki sır filmi izle Türkçe dublaj izle ülkesinde çıkan savaş sonucunda ünlü bir şarkıcı kendi bölgesinde esir kampına düşecektir. Gördüğü işkenceler ve zulümlerden sonra kaçmayı başaran güzel kadın yüzü tanınmayacak bir şekilde hayatta kalmayı başaracaktır. Tüm kötü geçen günlerden sonra estetik ameliyat olarak eski yüz görüntüsüne benzeyen bir surata kavuşacaktır. Kafasında tek bir şey kocasına duyduğu özlemdir. Yıllar sonra kocasının karşısına yeni yüzü ile çıkması ve adamın onu tanımaması kafasında oldukça farklı kötümser düşünceler doğuracaktır.

Fatihin Fedaisi Kara Murat

7.4 /10 İmdb Puanı: 7.4 /10

2.22K izlenme
0 Yorumlar

Mükemmel bir tarihi film sizleri bekliyor, bu zamana kadar hiç eskimeyen bir yapım. 70'li yıllara damgasını vurmuş efsane film 2015 versiyonu ile aramıza geri dönüyor. Cüneyt Arkın'ın oynadığı muhteşem filmlerden biri olan Kara Murat bu sefer yeni versiyonu ile beyaz perdeye merhaba diyecek. Filmin konusu şöyle; Osmanlı ve Bizans İmparatorlukları arasında kalan Sırbistan'da iç savaş çıkar ve oraya Kara Murat gönderilir. Osmanlı sınırlarını koruyarak ve savaşta elde ettiği başarılarla cesaretini bir kez daha kanıtlayan Kara Murat, Bizans’ın da dikkatini çeker. Ülkesini, halkını, Osmanlı İmparatorluğu’nu ve de ailesini korumak için canını ortaya koyar. Fakat Sultan Murat’ın kardeşi olan Orhan Çelebi’nin tek hedefi tahta geçmektir. Öte yandan Sultan Murat’ın padişahlığı genç ve cesur oğlu Sultan Mehmet’e bırakır. Sultan Mehmet’in gençliğinden cesaret alanlar durumu fırsat bilip, kumpas kurarlar.

Kaçış 1950

6.2 /10 İmdb Puanı: 6.2 /10

2.35K izlenme
0 Yorumlar

Dram ve tarih yüklü bir film sizleri bekliyor. Gerçek bir hikayeden alıntı olarak yapılan filmin konusu şöyle; Bulgaristan’da gördükleri baskıdan dolayı Türkiye’ye kaçan 3 Türk gencinin hikayesi anlatılıyor. Yönetmenliğini, İhsan Taş'ın üstlendiği filmin başrol oyuncularında bir çok usta isim var. "Kaçış 1950” filmi 10 Nisan 2015’de sinemalarda.

Hazine Avcıları

6.1 /10 İmdb Puanı: 6.1 /10

1.07K izlenme
0 Yorumlar

Bir ABD ve Almanya ortak yapımı tarihi film karşınızda. Bir romandan alıntı yapılan, II. Dünya Savaşı sıralarında geçen macera yüklü bu filmin konusu şöyle; Bir grup seçilmiş asker, seçilmelerinin nedeni sanata düşkün olmaları ve tarihi eserden anlamaları. Nazilerin dünya savaşı sırasında çaldıkları tarihi eser eşyaları bulmak ve geri getirmekle görevlendirilirler. Büyük bir gayretle eserleri arayan ekip, eserlerin düşman sınırlarında gizli olduğunu öğrenir. Gizli yeri bulabilecekler mi? Tarihi eserleri, sahiplerine geri getirebilecekler mi? Hep beraber izleyip göreceğiz.

Berlin’de Bir Kadın

7.1 /10 İmdb Puanı: 7.1 /10

3.82K izlenme
0 Yorumlar

Ödüllü bir dram filmi olan yapım karşımızda. Konusu ile bir çok ödül almış ve ödüllere aday gösterilmiş bir film. 1950'li yılları anlatan filmin konusu şöyle; Bir Alman kadın gazetecinin konu alındığı film, savaş döneminde Rusya, Berlin'i ele geçirmiştir. Rus askerleri kadınlara tecavüz etmeye başlar. Alman gazeteci tecavüzden kurtulmak için saklanmaya başlar ama bu işten tamamen kurtulmak için bir Rus Komutan ile gönül ilişkisi yaşamaya başlar. Berlin işgalinin trajik olaylarını ve bir savaşın acımasız yüzünü izleyeceğiz.

Köşeyi Dönen Adam

7.1 /10 İmdb Puanı: 7.1 /10

1.06K izlenme
0 Yorumlar

Kaç sene önceden bu günleri anlatan ve hiç bir zaman eskimeyen bir yapım. TV'de yıllarca sansürlü olarak verilen muhteşem bir Kemal Sunal filmi. Senaryosu Müjdat Gezen'e ait alan film, yoksul bir adamın zengin olma hayali konu alınır. Amerika'daki amcasının gönderdiği eşeğin içinde elmas olduğunu düşünen çevresi tarafından birden sevilmeye başlar.

Selma – Özgürlük Yürüyüşü

06 Şubat 2015 /10 İmdb Puanı: 06 Şubat 2015 /10

16.35K izlenme
1 Yorumlar

Selma Özgürlük yürüyüşü filmi Türkçe dublaj izle oldukça farklı bir düşünce ve hayal dünyası içinde lider ruha sahip bir siyahi adamın başlattığı devrimci bir düşünce yeteneği sokaklara taşınarak halk arasında büyük bir yankı uyandırmasına neden olacaktır. Bu tutumlar insanlar üzerinde kalıcı bir etki yaratarak insan olmanın doğasında daha kaliteli yaşam ve savunucu sivil toplum haklarının ortaya çıkmasından sonra meydana gelen rahatlama dönemini çekilen zorluklar ile beraber sinemaya yansıtmıştır. Film konusu ve içeriği ile Oscara 4 daldan aday olarak gösterilmektedir.

Osman Pamukoğlu – Kan Uykusu

9.1 /10 İmdb Puanı: 9.1 /10

6.46K izlenme
0 Yorumlar

İzlenme rekorları kıran bir belgesel. 1999 yılı yapımı, Türkiye gerçeklerini anlatan bir belgesel ve biyografi filmi. 90'lı yılların ortasında Hakkari'de verilen terörle mücadeleyi anlatan belgesel filmi, emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu ve arkadaşlarının hayatı anlatılıyor.

Memlekette Demokrasi Var

6.2 /10 İmdb Puanı: 6.2 /10

1.48K izlenme
0 Yorumlar

Politik bir komedi filmi olan 2010 yapımı eser, oyuncuları ile dikkat çekiyor. Filmimiz İstanbul'un kırsal kesimlerinde geçiyor. Türkiye'nin bugünleri anlatan güzel bir yapım. Demokrasinin nasıl bir şey olduğunu çok güzel bir dille anlatan filmin senaryosu Süleyman Nebioğlu üstlenirken, yapımcılığını Müjdat Gezen yapıyor.

Suç İmparatorluğu

7.1 /10 İmdb Puanı: 7.1 /10

1.78K izlenme
0 Yorumlar

Kitabı çıkan ve çok meşhur olması ile bir yönetmenin kaleminde sinemalara uyarlanan yapım bir çok ülkeden belli başlı kesitler vermektedir. Konusu geçen bir suç örgütü çetenin kendi dünyalarını kurduğu yaşam biçimin içinde tek hayalleri Roman ülkesinde tüm pis işlerin liderleri olarak anılmaktır. Hayallerini gerçekleştirmek için oldukça suç batağının içine dalacaklardır. Bölgenin polisleri her an peşlerinde onları yakalamak için çılgınca bir mücadele vermektedir.

Hitler Öldüren Karizma

7.4 /10 İmdb Puanı: 7.4 /10

2.95K izlenme
0 Yorumlar

Hitler Öldüren karizma Türkçe dublaj izle tarihin hala konuştuğu bir lider olmayı başaran arkasında bir çok yıkım ve oldukça fazla ölüm bırakan bir liderin konuşma, tartışma ve iletişimden uzak duran kişilik olarak neden bu kadar sevildiğini gerçek tarihi çekilmiş fotolar, röportajlar ile bizlere belgesel tadında sunulmuştur. Hitler ile alakalı bir çok soru işaretini bilmediğiniz çok farklı yönlerini öğrenebileceğiniz duruşu ve asaleti ön plana çıkarak nasıl bir öldürücü karizma olarak halka hitap ettiği kendi görüşünü anlayarak ele almaya çalışılmıştır.

Petrol Krizi

7.6 /10 İmdb Puanı: 7.6 /10

964 izlenme
0 Yorumlar

Zamanımızın en önemli sorunu ve savaş çıkarma sebebi olarak adlandırılan petrol krizi Türkçe dublaj izleme seçeneği ile sizlere belgesel tadında asırlar süren var oluş ve doğanın bize kazandırdığı bu maddenin çıkmasından sonra yüz elli sene sonra insanların bunu nasıl tüketip yakıp yıkmaya kadar giden eğitici ve öğretici bir yapımdır. Bir çok kongre salonunda sunum olarak yayınlanmış harika bir eser sizlerle beraberdir.

Buz Adam – Iceman

4.7 /10 İmdb Puanı: 4.7 /10

2.94K izlenme
0 Yorumlar

Buz Adam Iceman Türkçe dublaj izleme seçeneği ile zorlu ve çetin geçen 3 sıkı dost çocukluktan beri kopmamış arkadaşların imparatorluğa açtığı savaşta yenik düşerler. Kendilerini ele geçiren güçler onlara ceza olarak yerin altında donarak hapsedilme cezası ile çarptırılırlar. Seneler sonra ortaya çıktıklarında yeni bir çağ içinde uyanacaklardır. Kendilerini bu savaşa adayan adamlar davalarından vazgeçmeyecekler ve yılların tesirine kapılmadan mücadelerine devam edeceklerdir.

Fildişi Kule

6.9 /10 İmdb Puanı: 6.9 /10

1.19K izlenme
0 Yorumlar

Fildişi Kule Türkçe dublaj izle küçük yaşta genç çocukların hayata hazırlık aşamasında orta okul öğretim yıllarında nasıl bir eğitim almaları hakkında yaptıkları ön araştırma ve deneysel olaylar ile eğitim programlarını ele alan belgesle tadında güzel bir film şeklinde uyarlanmış yapım karşınızda olacaktır.

Mandela – Özgürlüğe Giden Uzun Yol

7.1 /10 İmdb Puanı: 7.1 /10

874 izlenme
0 Yorumlar

Mandela Özgürlüğe Giden Uzun Yol Türkçe dublaj izle filmde anlatılan tamamen bir başkanlık öncesi ve sonrası yaşam hikayesini ele alarak bu güne kadar çıktığı merdivenleri bir bir gözler önüne serecektir.

Kanunsuzlar

6.0 /10 İmdb Puanı: 6.0 /10

905 izlenme
0 Yorumlar

Kanunsuzlar filmi Türkçe dublaj izle konusu ile Fransız hükumeti tarafından oldukça tepki ve eleştiriye maruz kalmıştır. Üç kardeşin Cezayir bağımsızlık olaylarından sonra farklı ülkelere ayrılan kardeşler Pariste bir araya gelerek oldukça kararlı ve kendileri için inandıkları bir özgürlük çatışmasına gireceklerdir. 2010 senesinde en iyi filmler arasında yarışmıştır.

Halk Düşmanı

7.2 /10 İmdb Puanı: 7.2 /10

1.83K izlenme
0 Yorumlar

Halk Düşmanı Türkçe Dublaj izle Amerika halkına kabus günlere sokmak isteyen ve kafalarında kurdukları planlar ile pislik bir iç savaş çıkarmak için kendilerine yol yapmış 3 teröristin önüne geçme çabaları gerilim dolu dakikalara yer bırakacaktır. FBI ajanlarının bu akımı karşı oldukça etkili bir hareket gerçekleştirmesi gerecektir.

Cengizhan

7.0 /10 İmdb Puanı: 7.0 /10

1.19K izlenme
0 Yorumlar

Cengiz Han 2014 Türkçe Dublaj izle eski tarihe dayanan bir imparatorun hayatını beyaz perdeye sergileyen yaşam hikayesi ve çektikleri sıkıntıların içinde karakteri ve önemli kararları ile Cengiz Han Moğol imparatorluğuna nasıl sahip olduğunu konu alıyor.

Çizgili Pijamalı Çocuklar

7.8 /10 İmdb Puanı: 7.8 /10

18.11K izlenme
1 Yorumlar

Çizgili Pijamalı Çocuklar Türkçe Dublaj izle çetin geçen bir serüven dünya savaşı günlerinde gelecektir. Yaşadıkları şehirden ayrılan ve yeni taşındığı yerde arkadaş edinmeye çalışan sınırın diğer ucunda iki çocuğun macera ve efsane dolu öyküsüdür.

İp Man 2

8.2 /10 İmdb Puanı: 8.2 /10

2.81K izlenme
0 Yorumlar

Serisinin devam filmi olarak çekilen usta dövüş sanatları hocası kendi dalında teknikleri ile üne kavuşmaya başlayacaktır. Bu çalışmaları onu uzun bir süreçten geçirecek ve zorlu bir sınavlardan geçecektir. Engel olarak karşısına eski meseleleri ve yeni zorlu yaşamı damgasını vuracaktır. Serilerinin devam filmlerini sizlerle ileri ki günlerde paylaşacağız.

Elizabeth Altın Çağ

7.0 /10 İmdb Puanı: 7.0 /10

4.24K izlenme
0 Yorumlar

Elizabeth Altın Çağ Türkçe Dublaj izle kraliyet ailesinin kızı komplo üzerine kurulan oyunları devirmeye çalışmaktadır. Yanında yardımcısı olan danışmanı onu bu tuzaklardan kurtarmak için amansız ve ölümcül bir entrika içinde savaşmaktadır. Denizlerin komutanı genç ve yakışıklı bir adama elizabeth bu zor günlere karşın ona olan büyük bir aşk beslemektedir. Kraliyet imparatorluğunu aşkına sadık kalacak ve kendi itibarını koruyacak amansız bir politikasını konu almaktadır.

Veda Filmi izle 720p

6.8 /10 İmdb Puanı: 6.8 /10

7.41K izlenme
0 Yorumlar

Selanikte başlayan bir arkadaşlık serüveni hiç kopmayan ve sıkı sıkıya bağlı dostlukları Veda Filmi izle 720p karşımıza geliyor. Kaderleri onları silah arkadaşı olarak bile ayırmayan iki sıkı arkadaşın tekinin ölmesi diğerininde kendisini öldürme boyutuna getirmesi kadar dostluk hikayesine tanıklık edeceksiniz. Atatürk düşünceleri ile beyaz perdede hayat bulan ve biyografisi ele alınarak yapılan bu film her Türk gencinin izleyerek tarihi filmlerimizden bilgi almasına fayda sağlayacaktır. Bu tarz filmlerin takibinde olarak her zaman yenilerini beklemekteyiz.

12 Yıllık Esaret – 12 Years a Slave

8,3 /10 İmdb Puanı: 8,3 /10

6.32K izlenme
0 Yorumlar

Brad Pittinde rol aldığı 12 Yıllık Esaret - 12 Years a Slave Türkçe Dublaj izle filmi eski zamanlarda yaşanan zulmü ve köle hayatını konu alıyor. Oldukça zengin bir adamın bir bire esir düşerek başka bir ülkede esir düşerek köle olarak yaşaması ne kadar ben köle değilim dese bile kimseyi köle olduğuna ikna edemez. Zalim bir adam tarafından satın alınır. Zengin ve bir o kadarda varlıklı adam 12 sene boyunca zulüm ve esir tutularak eski zamanların köle hayatını anlatıma sunuyor. Beğenisi yüksek tavsiye filmler arasındadır. 12 Yıllık Esaret Filmi izle 720p

Ip Man 1 izle

7.0 /10 İmdb Puanı: 7.0 /10

5.49K izlenme
0 Yorumlar

200 yıllık bir tarihi bize yansıtan ve o zamanların en iyi ustası savunma sanatları ustası Ip Man 1 Tek Parça izleme seçeneği ile sizlere sunuyoruz. İzlemeyenler için tavsiye filmlerimiz arasındadır. Ip Man aynı zamanda ünlü ve usta dövüşcü Buruslininde hocalığını yapmış Ip Man dövüş hocasıdır. Ip Man 1 Türkçe Dublaj izle