Bilim Kurgu Filmleri

Yeni Eklenenler En Çok İzlenenler En Çok Yorumlananlar

Çin Seddi

8.2 /10 İmdb Puanı: 8.2 /10

992 izlenme
0 Yorumlar

Tarihten farklı olarak uyarlanan bir fantastik film... Fragmana bakılırsa Çinliler, fantastik yaratıklar ile büyük bir savaşa giriyor. Film hakkında pek bir bilgi bulunmasa da efekt ve görüntü olarak gerçekten kaliteli bir yapıma benziyor. 8.2 IMDB'si ile de dikkatleri üzerine çeken Çin yapımı film sizlerle.

Gerçek Uzaylı Videoları ve Görüntüleri

6.9 /10 İmdb Puanı: 6.9 /10

8.29K izlenme
0 Yorumlar

NASA'nın Mars yüzeyinde çektiği fotoğraflarda kadın, maymun, örümcek ve yılanın görünmesi Mars'da canlı ve uzaylı haberlerini tekrar gündeme getirmesiyle artarda gelen Uzaylı videoları ve ejderha görüntüsü yine kafaları karıştırmaya başladı. Her ne kadar NASA ve 51. Bölge kesin olarak bilgi vermese de Rusya yaptığı açıklamada Mars'ta canlı ve hayat olduğunu bildiklerini NASA'nın bunu neden sakladığını öğrenmek istediğini söylemesi yeni bir hareket daha getirmişti. Şimdi son zamanlarda internete düşen Uzaylı ve ejderha videolarına göz atalım.

Aşk Uğruna

6.1 /10 İmdb Puanı: 6.1 /10

5.84K izlenme
0 Yorumlar

İki farklı dünyada yaşayan insanlar bir gün bir hastalığa yakalanır. Bu hastalık onları nefret dolu biri yaparken, iyilik, aşk ve hoş görüsünü de yok etmeye başlamıştır. Yavaş yavaş kendilerini yok etmeye başlayan insanlar içerisinde genç bir kadın ve adam büyük bir aşka tutulur. İnsanların yok oluşunun ortasında destansı bir aşk yaşayan çiftin hikayesi konu alınıyor. Bilim kurgu daha da ağır bassa da romantik sahneler dikkat çekiyor.

Salgın

4.6 /10 İmdb Puanı: 4.6 /10

1.39K izlenme
0 Yorumlar

Nasıl oluştuğu bilinmeye bir virüs bütün dünyayı sarmaya başlamıştır. Los Angeles'te bütün insanlar et yiyen yaratıklara dönüşürken sağlıklı insanlar güvenli bölgeye getirilir. İçlerinden biri bir ekip kurarak onlara doğru gelen hastalıklı insanları avlamaya karar verir. Böylece ilaç için zaman kazanmaları gerekmektedir. Hızla çalışan bilim insanları ve onlara her dakika daha da yaklaşan zombiler.

400 Gün

4.5 /10 İmdb Puanı: 4.5 /10

1.31K izlenme
0 Yorumlar

Uzayın derinliklerine araştırma yapması için gönüllü bir astronot arayan NASA sonunda birini bulmuştur ve onu uzaya fırlatmadan önce üzerinde bazı testler yapılmasına karar verir. İlk olarak yer çekimine ve oradaki atmosfere alışması için özel kurulmuş odada 400 gün geçirilmesi istenir. Odaya giriş yapan adam burada bambaşka bir dünyadaymış gibi hisseder ve burada 400 günün geçmesini bekler. Ama günler onun için acı dolu olacaktır.

Biçici

5.1 /10 İmdb Puanı: 5.1 /10

1.54K izlenme
0 Yorumlar

Tecavüzcüler tarafından kaçırılan, sarışın genç bir kadını kurtarmak için yola koyulan bir kahramanın başına gelenler anlatılıyor. Kadını tek başına kurtaramayacağını anlayan adam, bunun için kasabasına geri döner ve yardım ister. Ekibini kuran adam, yanına bütün silahlarını alarak yeniden yola koyulur. Her şey için geç kalınmıştır fakat kadını sağ kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Vahşiliğin İçinde

7.0 /10 İmdb Puanı: 7.0 /10

1.09K izlenme
0 Yorumlar

Tamamen sıra dışı bir yapıma hazır olun. Güllük gülistanlık geçen hayatı işleri maksadı ile bir anda farklı yönlere kayacaktır. Kendi programı ile televizyon sektöründe olan adam garip bir hayatı yaşama çalışması için ıssız ve karanlık ormanlarda kendini kameraya alarak başından geçen olayları kayıt almaya başlaması ile başlayan serüven birden garip bir hal alıyor. Ne ile karşılaştığının farkında bile olmayan adamın başına gelecek olağan üstü olaylardan haberi bile yoktur. Heycanın bir an olsun bile düşmediği film izlemeye değer kaliteli yapımların arasında yer almaktadır.

Denek 7 – Boy 7

5.8 /10 İmdb Puanı: 5.8 /10

2.00K izlenme
0 Yorumlar

Gündelik giden yaşantısı ve hayali olduğu tüm planlarını bir anda geride bırakarak kendini baygın halde gece yarısı bir sokağın ortasında bulan genç bir adam balına neler geldiğinden habersiz kendini toparlamaya çalışmaktadır. Başına gelenin ne tür bir durum olduğunu kafasında çözmeye çalışır iken birden üstünde sırt çantası olduğunu fark eder. Bu duruma nasıl geldiğini hatırlamak için sırt çantasındaki eşyalardan araştırma yapıp yola çıkan adam sonunda kendisinin büyük bir tehlikeli tuzağın içinde olduğunu fark eder. Devamında hayatını bu kötü durumdan kurtarmak için kendi yaşam savaşını başlatmış olur. Başından sonuna aksiyonun hiç hız kesmeden bizlere merak uyandıran sahneleri adeta sizleri büyüleyecek cinstendir.

Cevap

 /10 İmdb Puanı: /10

1.73K izlenme
0 Yorumlar

Özel güçlere sahip olan bir adamın yaşamını izleyeceğiz. Herkes tarafından bilenen adam, bu güçlerini bir türlü kullanamaz. Hayattan sıkılan ve aşk yaşayamayan adamın önünde birde kanunlar vardır. Bir gün ölen annesinin yazdığı bir mektubu bulur ve o gece de patronu öldürülür. Şimdi ise tanımadığı adamlar tarafından öldürülmek isteniyordur. Artık bu güçleri kullanmanın zamanı gelmiştir. Sonuna kadar ekranların başlayan kilitleyecek konulu hikayesi ile değerli izleyicilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Uyumsuz Serisi – Yandaş

 /10 İmdb Puanı: /10

3.05K izlenme
0 Yorumlar

Rekor kıran filmin 3. serisi ile karşınızdayız. Bu kez kahramanlar daha zor bir dünyaya gönderilecektir. Bildikleri tek şehirden alınarak duvarlarla çevrili dünyaya gönderilen kahramanlar, burada her şeyi alt üst edecek ve değiştirecek bazı belgeler bulurlar. Duvarları aşabilmeleri için önce birbirlerine olan sadakati göstermeleri gerekiyor. Aşk, nefret, sadakat ve intikam arasında kalan ekibin fazla bir zamanı yoktur ve hemen karar vermesi gerekiyordur. Yönetmenliğini, Robert Schwentke'in üstlendiği filmin oyuncuları ise, Shailene Woodley, Theo James, Ansel Elgort oluyor.

Pixels 2015

5.6 /10 İmdb Puanı: 5.6 /10

1.24K izlenme
0 Yorumlar

Bir zamanların atari oyunları karşımıza geliyor. Çılgınlar gibi oynadığımız ve başından hiç kalmadığımız bir game.Bilim kurgu, macera, aksiyon ve animasyonun bir arada olduğu süper bir yapım karşınızda. Daha önce bir kısa film olarak vizyona giren Pixels uzun versiyonu ile karşınızda. Pac-Man, Frogger, Uzay istilacıları ve diğer kült figürler 80’lerin New York’unda bilgisayarlarda olay yaratıyorlar.

Gizemli Ay

5.3 /10 İmdb Puanı: 5.3 /10

1.23K izlenme
0 Yorumlar

Bir grup bilim insanı kendi aralarında anlaşarak, gizli bir iş çevirmeye karar verir. Bilim insanları Ay'ı araştırmaya ve oraya giderek artık yaşamlarını orada devam ettirmek ister. Bilim kurgu filmi olan yapım karşınızda.

Kanlı Gemi

4.6 /10 İmdb Puanı: 4.6 /10

1.20K izlenme
0 Yorumlar

Filmde bir grup gencin başına gelen korkunç olayları izleyeceğiz. Küresel ısınma nedeniyle, türlerinin tehlikede olduğu katil balinalarının hayatını araştıran gençler bir gün bir gemi enkazı bulur. Ama bu gemi, Sovyet dönemine ait olan uzay gemisidir ve üzerinde bir çok mikrop vardır. Bu gemi zamanında sıra dışı deneylerinin yapıldığı gemidir. Ama bunu anladıklarında iş işten geçmiştir. Bu canlılar yıllarca orada olduğu için mutasyona uğramıştır ve sıcak bir insan vücudu aramaktadır.

51. Bölge – Area 51

4.2 /10 İmdb Puanı: 4.2 /10

950 izlenme
0 Yorumlar

Oyuncu kadrosu ile dikkatleri üzerine çeken 90 dakikalık filmin konusu şöyle; Dünyanın en gizemli yerinde geçen 51. Bölgeyi tanıyalım düz bir arazide olan fakat yerin altına doğru 40 kat inilen gizli deneylerin ve uzaylılarla yapılan görüşmelerin yapıldığı yer. Hükümetin uzaylılarla iş birliği içinde olduğunu düşünen üç arkadaş bunu kanıtlamak üzere yola çıkarlar.Bunu kanıtlamak için 51. bölgeye gitmek zorundadırlar .Bu yapacakları zorlu yolculuk onları macera ve korku dolu bir olayın içine sürükleyecektir.

Vice

4.1 /10 İmdb Puanı: 4.1 /10

1.40K izlenme
0 Yorumlar

Özel dedektifin güzel karısı kaçırılmıştır ve onu bulmak için zorlu bir maceraya atılır. Bunun için yardıma ihtiyacı vardır ve en yakında arkadaşından yardım istemeye karar verir. Bu arkadaşını uzun yıllardır görmüyordur ve araları biraz bozuktur. Los Angeles'te 80'li yıllarda geçen film karşınızda.

Predator Dark Ages

6.2 /10 İmdb Puanı: 6.2 /10

1.86K izlenme
0 Yorumlar

27 dakika süren bir film karşınızda. Bir oyunun tanıtımı için yapım kısa video daha sonra filme çevrilmeye karar verilmiş ve ortaya 27 dakikalık bir yapım çıkmış. Filmin konusu şöyle; İngiltere topraklarında yeni türeyen garip bir canavara karşı savaşan Templar Şövalyelerinin yapmış olduğu mücadele konu ediniyor.

Turbo Kid

7.2 /10 İmdb Puanı: 7.2 /10

1.44K izlenme
0 Yorumlar

Çölün ortasında geçen macera filminin konusu şöyle; bir gaddarın eline düşen en yakın arkadaşını kurtarmak için en sevdiği süper kahraman kılığına giren çocuğun aksiyon dolu maceralarını izleyeceğiz. Bakalım en sevdiği arkadaşını bu gaddar adamın elinden kurtarabilecek mi?

Son Direniş

4.6 /10 İmdb Puanı: 4.6 /10

1.31K izlenme
0 Yorumlar

Teröristler işi abartarak dünyaya bir virüs yaymaya başlar. Ama işler istedikleri gibi gitmez ve bütün insanlar et yiyen canavarlara dönüşür. İki kişi bu virüsten etkilenmez ve kendileri gibi bu virüsten etkilenmeyen insanları aramaya karar verir. Amaçlar uygarlığı yeniden kurmaktır.

Mars’taki Son Gün

5.5 /10 İmdb Puanı: 5.5 /10

1.12K izlenme
0 Yorumlar

Mars'a giden keşif ekibi son günlerini geçirmektedir. Son gün son olarak iki kişi tekrar etrafı dolaşmaya karar verir. Etraftan parçalar toplayan ve fotolar çeken ekip bir süre sonra korkunç olayların içine düşer.

Zaman Yolcuları

6.9 /10 İmdb Puanı: 6.9 /10

1.35K izlenme
0 Yorumlar

Bir güzel evli bir çift gazetede ilginç bir ilan görürler, zamanda yolculuk yapacak çiftler aranıyor ilanı. Ama ilanı veren zaman makinesini bulduğunu sanan psikolojik sorunları olan biridir. Çift hiç düşünmeden adamı ararlar ve gönüllü olduklarını söylerler. Çift görüşmeye gitmeden önce yanlarına bir gazeteci götürmeye karar verir. Acaba adam, bir psikolojik sorunları olan bir hasta mıdır? Yoksa gerçekten böyle bir makine icat mı etti?

Deep Web Real Aliens 2015

9.9 /10 İmdb Puanı: 9.9 /10

19.43K izlenme
0 Yorumlar

Uzaylılar gerçekten var mı? İnternetin karanlık yüzü deep webte bulunan 51. Bölge, Nasa, Mars videoları ne kadar gerçek. Son zamanların en çok tartışılan konularından biri olan ve kitaplarda ve filmlerde gösterilen komplo teorileri ne kadar gerçek. İnternete her bu çeşit yeni bir video düşüyor çoğu ise gerçekçiliği korumakla beraber sahte olduğu bile ispatlanamıyor. Geçmiş yıllara ail UFO ve Uzaylı videoları arşivlerden gizli bir şekilde çıkarak internet üzerinden yayılmaya devam ediyor. Bazı gerçekler ise Mısır piramitlerinde bulunan duvarlara çizilmiş UFO ve Uzaylı resimleri bu resimleri 1000'lerce yıl öncesine ait olması evren yalnız olmadığımızı kanıtlıyor gibi. Ve diğer kanıt ise NASA'nın Mars'tan topladığı bilgiler ve fotoğraflar. Rusya bir süre önce yaptığı açıklamada NASA, Mars'ta canlı ve hayat olduğunu saklıyor biz bunu biliyoruz ve önce NASA'nın açıklamasını bekliyoruz demesi dünya çapında geniş yer bulmuştu. Bu teorileri araştıran ve iyi sonuçlar elde eden youtube fenomeni "Ruhi Çenet" videoları ve araştırmaları ile dikkat çekiyor. Deep Web, Real Aliens, Real UFO, Area 51, Mars videoları.

Monsters Dark Continent

4.5 /10 İmdb Puanı: 4.5 /10

1.62K izlenme
0 Yorumlar

Dünya canavarlar tarafından istila edilmeye başlamıştır. Canavarlar sürekli büyük bir çölün ortasından gelmektedir. 2 profesyonel asker çölün ortasına gönderilir. Görevleri Uzaydan gelen canavarların nasıl yayıldığını ve hangi şekilde dünyaya geldiğini öğrenmektir. Asker çölün ortasına geldiğin şok içinde kalırlar. Bu canavarlar Uzaydan gelmiyordur.

Avcılar

5.0 /10 İmdb Puanı: 5.0 /10

1.40K izlenme
0 Yorumlar

Biraz karışık bir senaryosu olan yapımın konusu şöyle; iki kardeşin bir süre sonra aileleri ortadan kaybolur ve daha sonra öğrenirler ki aileleri bir masal dünyasına geçmiştir. Burada ki amaçları masal kahramanlarını korumaktır. Kardeşler, ailelerini bulmak için birinden yardım isterler ama bu adam o kadar güvenilir birimidir? İçerisinde bir çok masalın konu aldığı film karşınızda.

Robot Overlords

4.6 /10 İmdb Puanı: 4.6 /10

1.02K izlenme
0 Yorumlar

Robotlar ile insanların savaşını izleyeceğiz. Teknoloji bakımından çok üstün bir galaksiden Dünyaya gönderilen robotlar, insanları yok ederek dünyayı ele geçirmeye çalışır. Milyonlarca insan hayatını kaybetmiştir. Geriye kalan insanlar ise saklandıkları yerden çıkmamaya karar verir. Ama birileri bu robotlarla savaşmalıdır.

Extinction

6.0 /10 İmdb Puanı: 6.0 /10

888 izlenme
0 Yorumlar

Bu senenin merakla beklenen filmleri arasında olan yapımın konusu şöyle; artık dünya üzerindeki insanlar yavaş yavaş kaybolmaya başlamıştır. Geride kalanları daha kötü günler beklemektedir. Bir mikrop hızla yayılarak geri kalan insanları vahşi bir yaratığa dönüştürmeye başladı. Aradan 7 yıl geçti ve sadece karlar arasında kalmış küçük bir kasabada bir grup insan bu olaydan darbe almadan kurtuldu. Bir süre sonra insan eti yiyen yaratığa dönüşen insanlar bu kasabayı keşfeder. Kasabada herkes birbiriyle küstür bu olaydan sonra birbirlerine bağlanmaları gerekiyor.

Marslı

2 Ekim 2015 /10 İmdb Puanı: 2 Ekim 2015 /10

2.36K izlenme
1 Yorumlar

Mars'a gönderilen bir grup astronotun başına gelen olayları izleyeceğiz. 2015'in çok konuşulacak yapımlarından biri olan filmin konusu şöyle; Mars'a iniş yapan ekip burada bir fırtınanın ortasında kalır ve içlerinden biri kişi kaybolur. Geriye kalanlar onun öldüğünü düşünür ve onu Mars'ta bırakarak geri döner. Ama o ölmemiştir! Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadıına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim adamı durmaksızın bu ‘Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da cesur bir kararla kurtarma operasyonunda yer alırlar.

Son Cadı Avcısı

23 Ekim 2015 /10 İmdb Puanı: 23 Ekim 2015 /10

3.74K izlenme
0 Yorumlar

2015'in en çok beklenen filmleri arasında olan yapımın konusu şöyle; filmde bir cadı avı izleyeceğiz ama bu sefer her zaman olduğu gibi geçmişte değil bugünde hatta gelecekte. Bilim kurgu yönü ağır basan filmde son model silahlar ile cadı avına çıkılacak.

Spectre 007

6 Kasım 2015 /10 İmdb Puanı: 6 Kasım 2015 /10

1.94K izlenme
0 Yorumlar

Serinin son filmi olan yapım merakla bekleniyor. Bu sefer efsane karakteri D. Craig üstleniyor. Yine olağan üstü teknolojik aletlerle donanmış ajanımız maceradan maceraya koşacak. Bond’un geçmişinden gelen şifreli bir mesaj, onu tehditkar bir organizasyonu açığa çıkarmaya sürükler. M, gizli servisi ayakta tutmak için politik güçlere karşı mücadele verirken, Bond da Spectre’in ardındaki korkunç gerçeği açığa çıkarmak için uğraş vermektedir.